Nauka Iluzji

Strona na której uczę iluzji, bez wychodzenia z domu.

#1 02-11-2013 12:46:30

GRRAMAL

Administrator

Zarejestrowany: 04-06-2013
Posty: 66
Punktów :   

Magiczny oddech

Mamy tu dobry przykład, jak sam sposób prezentacji pozwala uzyskać znakomity efekt w bardzo prostej sztuczce. Rzecz polega na tym, że wybraną kartę "przesyłamy" na dowolną pozycję w talii, zaproponowaną przez widza, przy czym przy pierwszym liczeniu pojawia się karta niewłaściwa, ale już za drugim razem osiągamy zamierzony cel. Metoda jest niezwykle prosta. Wybrana karta znajduje się u góry, tak więc pierwsze liczenie doprowadza ją do żądanej pozycji i gdy pakiet kart zostaje dołączony do reszty talii, ponowne odliczanie pozwala odkryć kartę poszukiwaną.

     Jak rozpoczynamy pokaz? - Po wybraniu przez widza dowolnej karty i umieszczeniu jej na wierzchu talii, wykonujemy tasowanie, pozostawiając jednak tę kartę na tym samym miejscu. Zwracamy się do widza ze słowami: "Czy ma pan magiczny oddech? Pokażę panu, jak to sprawdzić. Jeśli tak jest, zdoła pan przesłać wybraną kartę na dowolną pozycję, dmuchając lekko w talię kart. Proszę podać jakąś cyfrę. Dziewięć?

     A więc proszę dmuchnąć w talię, myśląc intensywnie o tej cyfrze. Gdy widz dmucha, odwracamy głowę z grymasem na twarzy. "Ten pański oddech nie jest chyba zbyt magiczny, ale może się mylę. Proszę wziąć talię do ręki i odliczyć odpowiednią ilość kart".

     Widz robi to i odwraca niewłaściwą kartę. Bierzemy od niego talię, kładziemy odliczony pakiet kart na górze i wykonujemy ponowne tasowanie. Kartę odkrytą wkładamy gdzieś pomiędzy osiem górnych kart. "Wiedziałem, że się panu nie uda", mówimy... bo zamiast myśleć w trakcie dmuchania, dmuchał pan podczas myślenia, a to nie to samo. Pokażę panu naprawdę magiczny oddech. Proszę, zwykłe delikatne tchnienie, a prześle pańską kartę na właściwe miejsce. Jaki numer pan wybrał? Dziewięć?" Odkładamy osiem kart, prosimy widza, aby powiedział, jaką kartę wybrał, po czym odkrywamy pozycję dziewiątą.

Offline

 

#2 07-09-2014 12:20:11

Izydor

Iluzjonista klasa 0

Zarejestrowany: 26-08-2014
Posty: 1
Punktów :   

Re: Magiczny oddech

Na jakiej zasadzie mam to tasować, żeby karta była na górze?

"Bierzemy od niego talię, kładziemy odliczony pakiet kart na górze i wykonujemy ponowne tasowanie."- jak to zrobić, mamy przecież 9 kart z góry prawidłowe.

Poza tym, jeżeli odliczymy pakiet 8 kart i tą 9 złą(pokazujemy) to potem ta odpowiednia karta(jeżeli potasujemy tak, że będzie na górze talii) będzie na 8 pozycji i znów się nie uda, no chyba że dokładamy również tą źle wybraną.

Offline

 

#3 11-09-2014 19:05:09

GRRAMAL

Administrator

Zarejestrowany: 04-06-2013
Posty: 66
Punktów :   

Re: Magiczny oddech

Tak

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fotoreporterzy polscy golf 4 przekaźnik 103 109 moj chlopak lubi szukam chłopaka w wieku 14 lat fight night round 3 ps2 kody